600TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kategoriler

Kimdir bu Gök Ailesi?

Paylaş

Daha yolun başında olmamıza rağmen kalabalık bir aileyiz biz. Boşuna Gökler demiyoruz, sayımız oldukça fazla. 🙂

İki ayaklı aile üyeleri ile başlamamız gerekirse eğer, Anne Sırma, Baba Bekir, Ege ve Ceyhan’dan oluşan 4 kişilik bir çekirdek aileyiz.

Anne Sırma, bendeniz, 1987 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldim. Hayatımın ilk 17 senesini doğduğum şehirde annem, babam ve küçük kız kardeşim ile ve bolca evcil hayvan ile geçirdim. Kendimi bildim bileli en büyük hobim spor yapmaktı ve büyük bir disiplin ile yaptığım spor beni 17 yaşında Amerika’ya burslu voleybolcu olarak gitmeme vesile oldu. Southeast Missouri State University’den %100 voleybol bursu alarak Uluslararası Ticaret başarı ile tamamladıktan sonra İngiltere’de Uluslararası Ticaret Yönetimi bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Amerika’da ve Avrupa’da değişik şehirlerde yaşayarak paha biçilmez bir tecrübe kazandım ve en önemlisi kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim. Yurtdışına çıktıktan 7 sene sonra 2011 senesinde Türkiye’ye geri döndüm ve zamanın başarılı perakende zinciri olan Kipa A.Ş’de çalışma kariyerime başladım. Kipa’da 4 sene boyunca değişik pozisyonlarda çalışarak perakende sektöründe tecrübe edindim. Kipa’nın zamanındaki büyük projesi olan internet alışverişi ‘’Kipa Kapımda’’ nın operasyon müdürlüğünü üstlenerek günümüzün giderek büyüyen iş kolu olan internet alışverişi konusunda önemli deneyimler kazanmış oldum. Kipa’dan benzersiz tecrübeler ile ayrıldıktan sonra dünya markası olan Apple’da müşteri danışmanı olarak çalışma fırsatı yakaladım. 2017 senesinde kendi işimizde çalışmanın daha doğru olacağını düşünerek Babam tarafından 1992 senesinde kurulmuş olan Özgü Mühendislik A.Ş şirketinde finans sorumlusu olarak iş hayatıma devam ettim. Ta ki tam zamanlı çiftçi olmaya karar verinceye kadar. Son 6 aydır Gökler Çiftliği’nin 11 dönüm arazisinin organizasyonu, hayvan dostlarımızın bakımı ve Gökler Çiftliği marka yönetimini büyük bir tutku ile yürütüyorum. Kısacası hobim artık benim işim.

Baba Bekir. 1985 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. Hayatının ilk 18 senesini annesi, babası, ikiz erkek kardeşi ve kız kardeşi ile Ceyhan’da geçirdikten sonra 2003 senesinde eğitim amacı ile İzmir’e geldi. Eğitimini Ege Üniversitesi ve Kopenhag üniversitesinde tamamladıktan sonra 2010 yılında Ulusal zincir marketlerinden olan Kipa A.Ş’de tedarik zinciri departmanında kariyerine başladı. Takip eden yıllarda satınalma departmanında üst düzey pozisyonlarda yer alarak yaklaşık 3000 çeşit ürünü satın alınması ve Türkiye çapında 300 mağazada satılmasında önemli görev üstlendi. Kipa A.Ş’den ayrıldıktan sonra kariyerine yerel zincir marketler ve çeşitli şarküteri zincir mağazalarında devam ederek satınalma departmanlarına liderlik etti. Bunca çeşitli gıda kategorisinde çalıştıktan sonra, organik gıda alanının içine sindiği alan olduğunu farkederek kariyerine organik gıda üzerine devam kararı aldı. Bu bağlamda 2019 yılında Türkiye’nin en büyük organik gıda üreticilerinden birisi olan bir firmada yurtiçi satış müdürlüğü görevini üstlendi. Başarı ile geçen 2 yılın ardından kendi organik gıda şirketini kurmaya karar verdi. Böylelikle Neden Organik A.Ş’nin temelleri atılmış oldu.

Ege ve Ceyhan. 2019 yılının Mayıs ayıydı, Gökler Çiftliği’nin şimdi 3 yaşında olan zeytin ağaçlarını ekiyorduk Ege ve Ceyhan’ın haberini aldığımızda. Tabi ikiz olacaklarını tahmin etmiyorduk, tam bir sürpriz oldu bize. Daha karnımdayken kümesimizin yumurtalarını, bahçemizin sebzelerini yediler bizim çocuklar. Tavuklar ile bu kadar samimi olmaları o zamanlara dayanıyor diyebiliriz. Onlar doğdular, pandemi girdi hayatımıza. Daha 6 aylıklardı doğdukları evden ayrıldık ve Foça’da büyümeye başladılar. Evimizin inşaatının baş denetmenliğini yaptılar bütün inşaat aletlerinin tadına baktılar desem yeridir  son 6 aydır çamura batarak özgürlüğün, her türlü canlıyı severek koşulsuz sevginin ve merhametin, doğanın içinde yaşayarak mutluluğun sonuna kadar tadına varıyorlar. Küçük Çiftlik görevlerini başarı ile yerine getiriyorlar.

Karşılıksız sevginin ve merhametin öğretmenleri, dört ayaklı aile üyelerimiz;

Çakır, Pıtır, Mazlum. Evimizim kedileri. 2012 senesinde ailemize katıldı Çakır, sonrasında Pıtır ve Pıtır’ın oğlu Mazlum. Çocuklar yoktu onlar vardı anlayacağınız. 🙂 Onlar bizi aile yapan ilk dostlarımız oldular ve yerleri hep ayrı olacaktır.

Köpeğimiz Skyle, kısaca Sky; Aslında çok olmadı ailemize katılalı Sky, fakat çok hızlı bir giriş sağladı. Sky çok hareketli ve bir o kadar sevecen. Ailemizde katıldığında henüz 3 ayılık bir bebekti. Ege ve Ceyhan ile birlikte büyümelerini izlemek çok keyif veriyor bizlere.

Kanatlı dostarımız. Kümesimizi 2018 senesinde kurduk. İlk başta sadece horoz ve tavuklarımız vardı. Zaman içerisinde ördeklerimiz ve kazlarımız da oldu. Ege ve Ceyhan her gün kümesi ziyaret ediyor ve dostlarını yemledikten sonra günlük yumurtalarını alıyorlar. O kadar samimiyiz ki kanatlı dostlarımızla birçoğunun isimleri bile var; Tombalak, Gıdık, Linda, Perma mesela. 🙂

Kuzularımız Sinem ve Boncuk. Aramıza katılalı çok olmadı Sinem ve Boncuk. Onlar gelmeden önce kendilerine çok güzel bir yuva hazırladı baba Bekir. Kuzu ahırımızın yapılışı başka bir blog konusu olarak yakın zamanda yayınlanacak. Kuzularımızın bahçede özgürce koşuşturmalarını, Ege ve Ceyhan ile birlikte oturup güneşlenmeleri insanın içini açıyor resmen.

Anlayacağınız şimdiden büyük bir aileyiz biz. Birbirine bağlı, doğaya ve nefes alan her canlıya saygılı ve eğlenmesini bilen bir aileyiz. Şimdiye kadar çok sayıda kurumsal işte çalışıp gerçekten yapmak istediği işi bulabilen ve bu uğurda kararlar alabilen insanlarız. Hobimizi işimize çevirdik ve bu hayattaki misyonumuzu herkesin sağlıklı gıdaya erişebilmesine adadık. 2021 senesinde kurulan Gökler Çiftliği’nin çoğalarak büyümesi ümidiyle.

Kategoriler
Sayfalar